Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaes, Erik eas@food.au.dk F20/8845, 3389
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Aguilera Toro, Miguel Videnskabelig assistent miguel.aguilera@food.au.dk F20/8845
Akkerman, Marije Ph.d.-studerende marije.akkerman@food.au.dk +4587157802 F20/8845, 3365
Albrechtsen, Rita Laborant ria@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Alexi, Niki Videnskabelig assistent niki.alexi@food.au.dk
Alinaghihossein, Masoumeh Ph.d.-studerende masoumeh.alinaghi@food.au.dk
Andersen, Barbara Vad Gæsteforsker barbarav.andersen@food.au.dk
Andersen, Ea Stoltze Laborant easan@food.au.dk F20/8845, 3338
Andersen, Lone Laboratoriemedhjælper loan@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Barfod, Jens Forsøgsmedarbejder jens.barfod@food.au.dk +4587157562 +4522730259
Bergmann, Astrid Gartneritekniker astrid.bergmann@food.au.dk +4587158397 +4520881541
Bertelsen, Anne Sjørup Ph.d.-studerende annesbertelsen@food.au.dk
Bertelsen, Marianne G. Seniorforsker marianne.bertelsen@food.au.dk +4587158328
Bertram, Hanne Christine S. Professor hannec.bertram@food.au.dk +4587158353
Bindesbøl, Peter Specialestuderende pebi@food.au.dk +4587154872 F20/8845, 3365
Borum, Anna Videnskabelig assistent ab@food.au.dk
Brandsholm, Annette Steen Laboratorieoverassistent annette.s.brandsholm@food.au.dk +4587158395 +4522186695
Byrne, Derek V. Professor, Forskergruppeleder derekv.byrne@food.au.dk +4587158394 +4528782840
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 F20/8845, 3367
Coskun, Ozgenur
Dalgaard, Line Barner Postdoc lbdalgaard@ph.au.dk +4587154872 8845, 3392
Dalsgaard, Trine Kastrup Lektor trine.dalsgaard@food.au.dk +4587157998 D20/8850, 2138
Danielsen, Marianne Akademisk medarbejder marianne.danielsen@food.au.dk +4587154873 D20/8850, 2136
Dideriksen, Kaj Ole Forsøgsmedarbejder kaj.dideriksen@food.au.dk +4587158343 +4540571766
Edelenbos, Merete Lektor merete.edelenbos@food.au.dk +4587158334 +4529450133
Eggers, Nina Laborant nina.eggers@food.au.dk +4587154883 +4528623559
Elkjær, Jens Rasmus Dalgaard Forsøgsmedarbejder jensr.elkjaer@food.au.dk +4587157549 +4520779364
Esager Ørskov, Kathrine Ph.d.-studerende kathrineoerskov@food.au.dk
Falcato Fialho Palma, Carolina Ph.d.-studerende cpalma@food.au.dk
Fenger, Simon Gabriel Cazalis Gartnerielev sica@food.au.dk
Frantzen, Claus Videnskabelig assistent claus-frantzen@food.au.dk
Grasberger, Katherine Findlay Specialestuderende kattgras@food.au.dk
Gravgaard, Fie Følbæk Ph.d.-studerende fie.gravgaard@food.au.dk
Gregersen, Sandra Beyer Postdoc sandrab.gregersen@food.au.dk +4587158031 F20/8845, 3362
Grevsen, Kai Seniorforsker kai.grevsen@food.au.dk +4587158342
Hammershøj, Marianne Lektor marianne.hammershoj@food.au.dk +4587157974 F20/8845, 3370
Hansen, Charlotte Bay Akademisk medarbejder charlotte@food.au.dk +4593508925
Hansen, Lasse Friis Forsøgsmedarbejder lasse-friis@food.au.dk +4551266715
Hansen, Margit Rosenlund Kontorfunktionær mrh@food.au.dk +4587158326
Hansen, Mette Duerlund Ph.d.-studerende mette.duerlund@food.au.dk
Hansen, Steffen Fredslund Ph.d.-studerende sfhansen@food.au.dk +4587157802 F20
He, Weiwei Ph.d.-studerende weiweihe@food.au.dk
Hefner, Margita Postdoc margita.hefner@food.au.dk +4587158323
Henriksen, Karin Laboratorieoverassistent karin.henriksen@food.au.dk +4587154884 +4540287515
Henriksen, Merete Brødsgaard Fuldmægtig mbhe@food.au.dk +4587158332
Heymann, Hildegarde Adjungeret professor hheymann@ucdavis.edu
Holthusen, Hinrich Hermann F Ph.d.-studerende hinrich.holthusen@food.au.dk
Jacobsen, Lars Henrik Akademisk medarbejder larsh.jacobsen@food.au.dk +4587158321
Jakobsen, Louise Margrethe Arildsen Ph.d.-studerende loujak@food.au.dk +4520731316