Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaes, Erik eas@food.au.dk F20/8845, 3389
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Akkerman, Marije Ph.d.-studerende marije.akkerman@food.au.dk +4587157802 F20/8845, 3365
Albrechtsen, Rita Laborant ria@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Alexi, Niki Videnskabelig assistent niki.alexi@food.au.dk
Alinaghihossein, Masoumeh Ph.d.-studerende masoumeh.alinaghi@food.au.dk
Alinovi, Marcello Gæste ph.d.-studerende marcello.alinovi@food.au.dk F20/8845, 3392
Andersen, Barbara Vad Postdoc barbarav.andersen@food.au.dk +4587155421
Andersen, Ea Stoltze Laborant easan@food.au.dk F20/8845, 3338
Andersen, Lone Laboratoriemedhjælper loan@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Andreassen, Cecilie Studerende cecilie.andreassen@food.au.dk +4587154872 F20, 3392
Artegoitia, Virginia M. Postdoc virginia.artegoitia@food.au.dk +4587158392
Bai, Ying Trainee ying.bai@food.au.dk
Barfod, Jens Forsøgsmedarbejder jens.barfod@food.au.dk +4587157562 +4522730259
Bauderlique, Lucie Trainee lucie.bauderlique@food.au.dk
Berger, Mikkel Kjærgaard Porsborg Specialestuderende mb@food.au.dk
Bergmann, Astrid Gartneritekniker astrid.bergmann@food.au.dk +4587158397 +4520881541
Bertelsen, Anne Sjørup Ph.d.-studerende annesbertelsen@food.au.dk
Bertelsen, Marianne G. Seniorforsker marianne.bertelsen@food.au.dk +4587158328
Bertram, Hanne Christine S. Professor hannec.bertram@food.au.dk +4587158353
Bindesbøl, Peter Specialestuderende pebi@food.au.dk +4587154872 F20/8845, 3392
Borum, Anna Videnskabelig assistent ab@food.au.dk
Brandsholm, Annette Steen Laboratorieoverassistent annette.s.brandsholm@food.au.dk +4587158395 +4522186695
Byrne, Derek V. Professor, Forskergruppeleder derekv.byrne@food.au.dk +4587158394 +4528782840
Bækgaard, Line Thunæs Specialestuderende linebaek@food.au.dk
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 F20/8845, 3367
Dalgaard, Line Barner Postdoc lbdalgaard@ph.au.dk 3410
Dalsgaard, Trine Kastrup Lektor trine.dalsgaard@food.au.dk +4587157998 D20/8850, 2138
Danielsen, Marianne Akademisk medarbejder marianne.danielsen@food.au.dk +4587154873 D20/8850, 2136
Dideriksen, Kaj Ole Forsøgsmedarbejder kaj.dideriksen@food.au.dk +4587158343 +4540571766
Dons, Tobias Roland Bachelorstuderende tobiasdons@food.au.dk 8845, 3384
Edelenbos, Merete Lektor merete.edelenbos@food.au.dk +4587158334 +4529450133
Eggers, Nina Laborant nina.eggers@food.au.dk +4587154883 +4528623559
Elkjær, Jens Rasmus Dalgaard Forsøgsmedarbejder jensr.elkjaer@food.au.dk +4587157549 +4520779364
Esager Ørskov, Kathrine Ph.d.-studerende kathrineoerskov@food.au.dk
Falcato Fialho Palma, Carolina Ph.d.-studerende cpalma@food.au.dk
Fenger, Simon Gabriel Cazalis Gartnerielev sica@food.au.dk
Frantzen, Claus Videnskabelig assistent claus-frantzen@food.au.dk
Garwolinska, Dorota Gæste ph.d.-studerende d.garwolinska@food.au.dk
Gravgaard, Fie Følbæk Specialestuderende fie.gravgaard@food.au.dk
Gregersen, Sandra Beyer Postdoc sandrab.gregersen@food.au.dk +4587158031 F20/8845, 3362
Grevsen, Kai Seniorforsker kai.grevsen@food.au.dk +4587158342
Grønbæk, Marie Tidligere medarbejder gronbaek@food.au.dk
Günzel-Jensen, Anders Akademisk medarbejder agj@food.au.dk +4593508925
Hammershøj, Marianne Lektor marianne.hammershoj@food.au.dk +4587157974 F20/8845, 3370
Hansen, Lasse Friis Forsøgsmedarbejder lasse-friis@food.au.dk +4551266715
Hansen, Margit Rosenlund Kontorfunktionær mrh@food.au.dk +4587158326
Hansen, Mette Duerlund Ph.d.-studerende mette.duerlund@food.au.dk
Hansen, Steffen Fredslund Ph.d.-studerende sfhansen@food.au.dk +4587157802 F20
Hefner, Margita Postdoc margita.hefner@food.au.dk +4587158323