Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaes, Erik eas@food.au.dk F20/8845, 3389
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Akkerman, Marije Ph.d.-studerende marije.akkerman@food.au.dk +4587157802 F20/8845, 3365
Albrechtsen, Rita Laborant ria@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Alexi, Niki Videnskabelig assistent niki.alexi@food.au.dk
Alinaghihossein, Masoumeh Ph.d.-studerende masoumeh.alinaghi@food.au.dk
Andersen, Barbara Vad Gæsteforsker barbarav.andersen@food.au.dk
Andersen, Ea Stoltze Laborant easan@food.au.dk F20/8845, 3338
Andersen, Lone Laboratoriemedhjælper loan@food.au.dk +4587154869 D20/8850, 2115
Artegoitia, Virginia M. Postdoc virginia.artegoitia@food.au.dk +4587158392
Bai, Ying Trainee ying.bai@food.au.dk
Barfod, Jens Forsøgsmedarbejder jens.barfod@food.au.dk +4587157562 +4522730259
Bauderlique, Lucie Trainee lucie.bauderlique@food.au.dk
Bergmann, Astrid Gartneritekniker astrid.bergmann@food.au.dk +4587158397 +4520881541
Bertelsen, Anne Sjørup Ph.d.-studerende annesbertelsen@food.au.dk
Bertelsen, Marianne G. Seniorforsker marianne.bertelsen@food.au.dk +4587158328
Bertram, Hanne Christine S. Professor hannec.bertram@food.au.dk +4587158353
Bindesbøl, Peter Specialestuderende pebi@food.au.dk +4587154872 F20/8845, 3392
Borum, Anna Videnskabelig assistent ab@food.au.dk
Brandsholm, Annette Steen Laboratorieoverassistent annette.s.brandsholm@food.au.dk +4587158395 +4522186695
Byrne, Derek V. Professor, Forskergruppeleder derekv.byrne@food.au.dk +4587158394 +4528782840
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 F20/8845, 3367
Coskun, Ozgenur Ph.d.-studerende ozgenurcoskun@food.au.dk
Dalgaard, Line Barner Postdoc lbdalgaard@ph.au.dk +4587154872 8845, 3392
Dalsgaard, Trine Kastrup Lektor trine.dalsgaard@food.au.dk +4587157998 D20/8850, 2138
Danielsen, Marianne Akademisk medarbejder marianne.danielsen@food.au.dk +4587154873 D20/8850, 2136
Dideriksen, Kaj Ole Forsøgsmedarbejder kaj.dideriksen@food.au.dk +4587158343 +4540571766
Edelenbos, Merete Lektor merete.edelenbos@food.au.dk +4587158334 +4529450133
Eggers, Nina Laborant nina.eggers@food.au.dk +4587154883 +4528623559
Elkjær, Jens Rasmus Dalgaard Forsøgsmedarbejder jensr.elkjaer@food.au.dk +4587157549 +4520779364
Esager Ørskov, Kathrine Ph.d.-studerende kathrineoerskov@food.au.dk
Falcato Fialho Palma, Carolina Ph.d.-studerende cpalma@food.au.dk
Fenger, Simon Gabriel Cazalis Gartnerielev sica@food.au.dk
Frantzen, Claus Videnskabelig assistent claus-frantzen@food.au.dk
Grasberger, Katherine Findlay Specialestuderende kattgras@food.au.dk
Gravgaard, Fie Følbæk Ph.d.-studerende fie.gravgaard@food.au.dk
Gregersen, Sandra Beyer Postdoc sandrab.gregersen@food.au.dk +4587158031 F20/8845, 3362
Grevsen, Kai Seniorforsker kai.grevsen@food.au.dk +4587158342
Grønbæk, Marie Tidligere medarbejder gronbaek@food.au.dk
Günzel-Jensen, Anders Akademisk medarbejder agj@au.dk +4593508925
Hammershøj, Marianne Lektor marianne.hammershoj@food.au.dk +4587157974 F20/8845, 3370
Hansen, Lasse Friis Forsøgsmedarbejder lasse-friis@food.au.dk +4551266715
Hansen, Margit Rosenlund Kontorfunktionær mrh@food.au.dk +4587158326
Hansen, Mette Duerlund Ph.d.-studerende mette.duerlund@food.au.dk
Hansen, Steffen Fredslund Ph.d.-studerende sfhansen@food.au.dk +4587157802 F20
He, Weiwei Ph.d.-studerende weiweihe95@food.au.dk
Hefner, Margita Postdoc margita.hefner@food.au.dk +4587158323
Henriksen, Karin Laboratorieoverassistent karin.henriksen@food.au.dk +4587154884 +4540287515
Henriksen, Merete Brødsgaard Fuldmægtig mbhe@food.au.dk +4587158332
Holthusen, Hinrich Hermann F Ph.d.-studerende hinrich.holthusen@food.au.dk
Jacobsen, Lars Henrik Akademisk medarbejder larsh.jacobsen@food.au.dk +4587158321
Jakobsen, Louise Margrethe Arildsen Ph.d.-studerende loujak@food.au.dk +4520731316
Jensen, Jens Askov Levnedsmiddeltekniker jensaskov.jensen@food.au.dk +4587158002 F20/8845, 3338
Jensen, Martin Seniorforsker martin.jensen@food.au.dk +4587158331 +4540594286
Jensen, Nikolaj Bjerring Ph.d.-studerende nikolaj.jensen@food.au.dk
Jimenez Munoz, Luis Miguel Ph.d.-studerende luisjimenez@food.au.dk
Junge, Jonas Yde Ph.d.-studerende jonas.junge@food.au.dk
Karlsen, Rikke Kontorfunktionær rka@food.au.dk +4587157806 8845, 3383
Kidmose, Ulla Lektor ulla.kidmose@food.au.dk +4587158293
Knudsen, Lotte Juul Ph.d.-studerende ljk@food.au.dk
Kragelund, Kamilla Hall Videnskabelig assistent kamilla.kragelund@food.au.dk
Kristensen, Hanne Lakkenborg Lektor, Forskergruppeleder hanne.kristensen@food.au.dk +4587158354
Kristiansen, Finn Forsøgsmedarbejder finn.kristiansen@food.au.dk +4587157583 +4540824227
Kristiansen, Gitte Hald Laboratoriefuldmægtig ghk@food.au.dk +4587154869 +4526291507 D20/8850, 2115
Larsen, Lotte Bach Professor lbl@food.au.dk +4587158049 +4522819282 F20/8845, 3354
Li, Danni Peng Ph.d.-studerende dpl@food.au.dk
Lindahl, Emilie Ingvordsen Ph.d.-studerende idaemilielindahl@food.au.dk
Luca, Alexandru Gæsteforsker luca@food.au.dk
Lyng, Sara Kontorfunktionær saly@food.au.dk +4587158018 F20/8845, 3383
Madsen, Asbjørn Mols Specialestuderende amadsen@food.au.dk
Madsen, Jakob Håndværker jakob.madsen@food.au.dk +4587158346 +4541134948
Madsen, Jens Michael Laborant jma@food.au.dk +4587158347 +4523263909
Markussen, Jacob Østergaard Specialestuderende
Mathiesen, Signe Lund Ph.d.-studerende signelma@food.au.dk
Mendanha, Thayna Ph.d.-studerende tm@food.au.dk +4587158316
Metto, Doreen Jepngetich Ph.d.-studerende doreenmetto@food.au.dk F20/8845, 3365
Mielby, Line Ahm Postdoc lineh.mielby@food.au.dk +4587154868
Møllegaard, Tina Dahl Assistent tdm@food.au.dk +4587158289
Møller, Anders Hauer Ph.d.-studerende anders.hauer.moeller@food.au.dk +4587158003 D20, 2139
Møller, Hanne Søndergård Laborant hsm@food.au.dk +4587154871 F20/8845, 3338
Møller, Thea Lykkegaard Ph.d.-studerende tlm@mbg.au.dk
Nebel, Caroline Laborant caroline.nebel@food.au.dk +4587154873 D20/8850, 2136
Nielsen, Grethe Kontorfunktionær gren@food.au.dk
Nielsen, Kai Lønne Adjungeret lektor kai@food.au.dk +4525328166
Nielsen, Kim Flemming Forsøgsmedarbejder kim.nielsen@food.au.dk +4587158339 +4520901995
Nielsen, Line Elgård Ph.d.-studerende len@food.au.dk
Nielsen, Søren Drud-Heydary Postdoc sodn@food.au.dk +4587158062 F20/8845, 3356
Nissen, Signe Hjerrild Specialestuderende nissen@food.au.dk D20/8850, 2139
Nørretranders, Signe Kontorfunktionær sino@food.au.dk +4587158021 F20/8845, 3390
Olsen, Asger Jarle Jordbrugsteknolog asol@food.au.dk
Ottosen, Carl-Otto Professor MSO coo@food.au.dk +4587158373 +4522903105
Ovesen, Sofie Kaas Ph.d.-studerende sofiekaasovesen@food.au.dk
Pedersen, Bente Louise Kontorfunktionær bepe@food.au.dk +4587158021 F20/8845, 3390
Pedersen, Hanne Lindhard Specialkonsulent hanne.lindhard@food.au.dk +4523826347
Pedersen, Knud Erik Jordbrugstekniker knude.pedersen@food.au.dk +4587158341 +4540528149
Pedersen, Louise Juul Ph.d.-studerende louisejuulp@food.au.dk +4587158003
Petersen, Karen Koefoed Seniorforsker, Forskergruppeleder karenk.petersen@food.au.dk +4587158336 +4593508520
Poulsen, Katrine Overgaard Ph.d.-studerende katrine.overgaard@food.au.dk +4587154878 +4525149699
Poulsen, Nina Aagaard Lektor nina.poulsen@food.au.dk +4587157997 F20/8845, 3380
Rasmussen, Martin Krøyer Adjunkt martink.rasmussen@food.au.dk +4587157426 F20/8845, 3391
Ribeiro, Rafael Vasconcelos Gæsteforsker
Roin, Natacha Roed Ph.d.-studerende nrr@food.au.dk
Röndahl, Eje Mattis Forsøgsmedarbejder emr@food.au.dk +4525396806
Schmidt, Jesper Malling Postdoc jesper@food.au.dk +4587158335 F20/8845, 3363
Shanmugam, Sindhuja Ph.d.-studerende sindhuja.shanmugam@food.au.dk +4587158316
Sheng, Bulei Ph.d.-studerende bulei@food.au.dk
Spanou, Stella Fundraiser ss@food.au.dk +4593508393 8845/F20, 3369
Spence, Charles Adjungeret professor charles.spence@psy.ox.ac.uk
Stokbro, Andreas Møller Ph.d.-studerende a.stokbro@food.au.dk
Sundekilde, Ulrik Kræmer Tenure Track uksundekilde@food.au.dk +4587158318 +4522479963
Sunds, Anne Vuholm Ph.d.-studerende annesunds@food.au.dk +4587157802 +4528576321 F20, 3365
Sørensen, Aase Karin Sekretariatsleder aks@food.au.dk +4587157817 +4523489951 F20/8845, 3381
Sørensen, Helle Kjærsgaard Gartneritekniker hellek.sorensen@food.au.dk +4587158359 +4541134927
Sørensen, Jørn Nygaard Seniorforsker jornn.sorensen@food.au.dk +4587158348 +4520948679
Therkildsen, Margrethe Lektor margrethe.therkildsen@food.au.dk +4587158007 +4528604840 F20/8845, 3382
Thorgaard Kristensen, Heidi Ph.d.-studerende heidi.thorgaard@food.au.dk +4587157996 D20/8850, 2139
Thøgersen, Rebekka Ph.d.-studerende rebekka.thoegersen@food.au.dk
Toro, Miguel Aguilera Specialestuderende miguel.aguilera@food.au.dk F20/8845, 3337
Vesterholt, Lasse Jordbrugsteknolog lasse.lillevangvesterholt@food.au.dk +4560936280
Waghmare, Swapnil Gorakh Gæste ph.d.-studerende swapnil@food.au.dk 8850, 2139
Wang, Qian Janice Adjunkt qianjanice.wang@food.au.dk +4587154886 40B05, 232b
Weber, Roland W.S. Adjungeret professor Roland.Weber@lwk-niedersachsen.de
Wieczynska, Justyna Postdoc justyna.wieczynska@food.au.dk +4587158391
Wiking, Lars Lektor, Forskergruppeleder lars.wiking@food.au.dk +4587157805 +4522124179 F20/8845, 3353
Williams, Michelle H. Institutleder mw@food.au.dk +4525170049
Würts, Jeanette Specialestuderende jw@food.au.dk F20/8845, 3390/3384
Young, Jette Feveile Lektor, Forskergruppeleder jettef.young@food.au.dk +4587158051 +4523478883 F20/8845, 3386
Young, Niall William George Adjungeret lektor niall.young@food.au.dk F20
Zhou, Rong Adjunkt rong.zhou@food.au.dk +4587158337