Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaes, Erik eas@food.au.dk 5908-113
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Aguilera Toro, Miguel Videnskabelig assistent miguel.aguilera@food.au.dk 5911-213
Akkerman, Marije Ph.d.-studerende marije.akkerman@food.au.dk +4587157802
Albrechtsen, Rita Laborant ria@food.au.dk +4520643849 5909-313
Alexi, Niki Postdoc niki.alexi@food.au.dk 5911-124
Alinaghihossein, Masoumeh Ph.d.-studerende masoumeh.alinaghi@food.au.dk 5911-232
Andersen, Barbara Vad Adjunkt barbarav.andersen@food.au.dk +4530707860 5911-124
Andersen, Ea Stoltze Laborant easan@food.au.dk +4520466928 5909-213
Andersen, Lone Laboratoriemedhjælper loan@food.au.dk +4560716452 5909-311
Andersen, Tjark Ph.d.-studerende tandersen@food.au.dk
Bak-Østerby, Thomas !!Agricultural Technician tbo@food.au.dk +4593522296 5908-111
Barbosa Escobar, Francisco Jose Ph.d.-studerende francisco.barbosa@food.au.dk 5910-215
Barfod, Jens Forsøgsmedarbejder jens.barfod@food.au.dk +4587157562 +4522730259
Bertelsen, Anne Sjørup Ph.d.-studerende annesbertelsen@food.au.dk +4520928489 5910-213
Bertelsen, Marianne G. Seniorforsker marianne.bertelsen@food.au.dk
Bertram, Hanne Christine S. Professor hannec.bertram@food.au.dk +4561687389 5911-226
Borum, Anna Videnskabelig assistent ab@food.au.dk 5911-213
Byrne, Derek V. Professor, Forskergruppeleder derekv.byrne@food.au.dk +4587158394 +4528782840 5911-132
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 5911-328
Coskun, Ozgenur Ph.d.-studerende ozgenurcoskun@food.au.dk 5910-319
Dalsgaard, Trine Kastrup Lektor trine.dalsgaard@food.au.dk +4522410942 5911-326
Danielsen, Marianne Akademisk medarbejder marianne.danielsen@food.au.dk +4522405615 5909-311
Edelenbos, Merete Lektor merete.edelenbos@food.au.dk +4529450133 5908-225
Elm, Lykke Normann Yde Laborant lnye@food.au.dk +4593522321 5909-211
Esager Ørskov, Kathrine Ph.d.-studerende kathrineoerskov@food.au.dk +4525673669 5910-315
Falcato Fialho Palma, Carolina Ph.d.-studerende cpalma@food.au.dk +4560902034
Fenger, Simon Gabriel Cazalis Gartnerielev sica@food.au.dk +4523382028
Gallotti, Francesca Visiting PhD student
Gastineau, Marion Studerende marion@food.au.dk 5908-114
Grasberger, Katherine Findlay Specialestuderende kattgras@food.au.dk +4531599989
Gravgaard, Fie Følbæk Ph.d.-studerende fie.gravgaard@food.au.dk 5909-221
Gregersen, Sandra Beyer Postdoc sandrab.gregersen@food.au.dk +4561968629 5909-315
Hammershøj, Marianne Lektor marianne.hammershoj@food.au.dk +4522169259 5911-320
Hansen, Charlotte Bay Akademisk medarbejder charlotte@food.au.dk +4593508925 5908-313
Hansen, Lasse Friis Forsøgsmedarbejder lasse-friis@food.au.dk +4551266715
Hansen, Mette Duerlund Ph.d.-studerende mette.duerlund@food.au.dk +4524852910 5910-213
He, Weiwei Ph.d.-studerende weiweihe@food.au.dk 5909-219
Hefner, Margita Postdoc margita.hefner@food.au.dk +4522118629 5908-331
Heymann, Hildegarde Adjungeret professor hheymann@ucdavis.edu
Hoeg, Ingrid Marie Kontorfunktionær imh@food.au.dk +4522408374 5909-115
Holthusen, Hinrich Hermann F Ph.d.-studerende hinrich.holthusen@food.au.dk
Hyldelund, Nikoline Bach Videnskabelig assistent nikoline.b.hyldelund@food.au.dk +4522422686 5911-213
Jakobsen, Louise Margrethe Arildsen Ph.d.-studerende loujak@food.au.dk +4520731316
Jensen, Jens Askov Levnedsmiddeltekniker jensaskov.jensen@food.au.dk +4541893291 5909-213
Jensen, Martin Seniorforsker martin.jensen@food.au.dk +4540594286 5911-218
Jensen, Mette Bisgaard Laborant mebj@food.au.dk +4520643675 5909-313
Jensen, Nikolaj Bjerring Ph.d.-studerende nikolaj.jensen@food.au.dk +4560714111
Jimenez Munoz, Luis Miguel Ph.d.-studerende luisjimenez@food.au.dk
Junge, Jonas Yde Ph.d.-studerende jonas.junge@food.au.dk +4526330862