Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaes, Erik eas@food.au.dk F20/8845, 3389
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Aguilera Toro, Miguel Videnskabelig assistent miguel.aguilera@food.au.dk F20/8845
Akkerman, Marije Ph.d.-studerende marije.akkerman@food.au.dk +4587157802 F20/8845, 3365
Albrechtsen, Rita Laborant ria@food.au.dk +4520643849 Lok. 5909-313: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Alexi, Niki Postdoc niki.alexi@food.au.dk
Alinaghihossein, Masoumeh Ph.d.-studerende masoumeh.alinaghi@food.au.dk
Andersen, Barbara Vad Gæsteforsker barbarav.andersen@food.au.dk +4530707860
Andersen, Ea Stoltze Laborant easan@food.au.dk +4520466928 Lok. 5909-211: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Andersen, Lone Laboratoriemedhjælper loan@food.au.dk Lok. 5909-311: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Bak-Østerby, Thomas Jordbrugsteknolog tbo@food.au.dk
Barfod, Jens Forsøgsmedarbejder jens.barfod@food.au.dk +4587157562 +4522730259
Bergmann, Astrid Gartneritekniker astrid.bergmann@food.au.dk +4520881541 Agro Food Park 48 8200 Aarhus N, ?
Bertelsen, Anne Sjørup Ph.d.-studerende annesbertelsen@food.au.dk +4520928489
Bertelsen, Marianne G. Seniorforsker marianne.bertelsen@food.au.dk
Bertram, Hanne Christine S. Professor hannec.bertram@food.au.dk Lok. 5911-226: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Bindesbøl, Peter Specialestuderende pebi@food.au.dk +4587154872 F20/8845, 3365
Borum, Anna Videnskabelig assistent ab@food.au.dk Agro Food Park 48 8200 Aarhus N, ?
Byrne, Derek V. Professor, Forskergruppeleder derekv.byrne@food.au.dk +4587158394 +4528782840 Lok. 5911-132: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 Lok. 5911-328: Agro Food Park 48 8200 Aarhus Ndk
Coskun, Ozgenur Ph.d.-studerende ozgenurcoskun@food.au.dk
Dalgaard, Line Barner
Dalsgaard, Trine Kastrup Lektor trine.dalsgaard@food.au.dk +4522410942 Lok. 5911-326: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Danielsen, Marianne Akademisk medarbejder marianne.danielsen@food.au.dk +4522405615 Lok. 5909-311: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Dideriksen, Kaj Ole Forsøgsmedarbejder kaj.dideriksen@food.au.dk +4587158343 +4540571766
Edelenbos, Merete Lektor merete.edelenbos@food.au.dk +4529450133 Lok. 5908-225: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Elkjær, Jens Rasmus Dalgaard Forsøgsmedarbejder jensr.elkjaer@food.au.dk +4587157549 +4520779364
Esager Ørskov, Kathrine Ph.d.-studerende kathrineoerskov@food.au.dk
Falcato Fialho Palma, Carolina Ph.d.-studerende cpalma@food.au.dk
Fenger, Simon Gabriel Cazalis Gartnerielev sica@food.au.dk +4523382028
Frantzen, Claus Videnskabelig assistent claus-frantzen@food.au.dk
Grasberger, Katherine Findlay
Gravgaard, Fie Følbæk Ph.d.-studerende fie.gravgaard@food.au.dk
Gregersen, Sandra Beyer Postdoc sandrab.gregersen@food.au.dk +4561968629 Lok. 5909-315: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Hammershøj, Marianne Lektor marianne.hammershoj@food.au.dk +4522169259 Lok. 5911-320: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Hansen, Charlotte Bay Akademisk medarbejder charlotte@food.au.dk +4593508925 Lok. 5908-313: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Hansen, Lasse Friis Forsøgsmedarbejder lasse-friis@food.au.dk
Hansen, Mette Duerlund Ph.d.-studerende mette.duerlund@food.au.dk
Hansen, Steffen Fredslund
He, Weiwei Ph.d.-studerende weiweihe@food.au.dk
Hefner, Margita Postdoc margita.hefner@food.au.dk +4522118629 Lok. 5908-331: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Heymann, Hildegarde Adjungeret professor hheymann@ucdavis.edu
Holthusen, Hinrich Hermann F Ph.d.-studerende hinrich.holthusen@food.au.dk
Jakobsen, Louise Margrethe Arildsen Ph.d.-studerende loujak@food.au.dk +4520731316
Jensen, Jens Askov Levnedsmiddeltekniker jensaskov.jensen@food.au.dk +4541893291 Lok. 5909-211: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Jensen, Martin Seniorforsker martin.jensen@food.au.dk +4540594286 Lok. 5911-218: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Jensen, Mette Bisgaard Laborant mebj@food.au.dk +4520643675 Lok. 5909-313: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Jensen, Nikolaj Bjerring Ph.d.-studerende nikolaj.jensen@food.au.dk
Jimenez Munoz, Luis Miguel Ph.d.-studerende luisjimenez@food.au.dk
Junge, Jonas Yde Ph.d.-studerende jonas.junge@food.au.dk
Jørgensen, Rikke Stegger Specialestuderende rsj@food.au.dk F20/8845, 3389
Karlsen, Rikke Kontorfunktionær rka@food.au.dk +4521658253 Lok. 5909-111: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Kidmose, Ulla Lektor ulla.kidmose@food.au.dk +4520865197 Lok. 5911-130: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Knudsen, Lotte Juul Ph.d.-studerende ljk@food.au.dk
Kragelund, Kamilla Hall Videnskabelig assistent kamilla.kragelund@food.au.dk
Kristensen, Hanne Lakkenborg Lektor, Forskergruppeleder hanne.kristensen@food.au.dk +4587158354 +4520698054 Lok. 5908-327: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Kristiansen, Gitte Hald Laboratoriefuldmægtig ghk@food.au.dk +4520704358 Lok. 5909-313: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Larsen, Lotte Bach Professor lbl@food.au.dk +4522819282 Lok. 5911-322: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Lee Nielsen, Sarah Kontorfunktionær sn@food.au.dk +4523227115 Lok. 5909-115: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Lindahl, Emilie Ingvordsen Ph.d.-studerende idaemilielindahl@food.au.dk
Luca, Alexandru Gæsteforsker luca@food.au.dk
Hansson, Sara Lyng Kontorfunktionær saly@food.au.dk +4522408374 Lok. 5909-115: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Madsen, Asbjørn Mols Specialestuderende amadsen@food.au.dk
Madsen, Jakob Håndværker jakob.madsen@food.au.dk +4587158346 +4541134948
Markussen, Jacob Østergaard Specialestuderende
Mathiesen, Signe Lund Ph.d.-studerende signelma@food.au.dk
Mendanha, Thayna Ph.d.-studerende tm@food.au.dk +4587158316
Metto, Doreen Jepngetich Ph.d.-studerende doreenmetto@food.au.dk F20/8845, 3365
Mielby, Line Ahm Adjunkt lineh.mielby@food.au.dk +4520682679 Lok. 5911-126: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Møller, Anders Hauer Ph.d.-studerende anders.hauer.moeller@food.au.dk +4522360804 +4522360804 Agro Food Park 48, 8200 Aarhus N, 5909-317
Møller, Hanne Søndergård Laborant hsm@food.au.dk +4521592897 Lok. 5909-211: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Møller, Thea Lykkegaard Ph.d.-studerende thealm@food.au.dk
Nebel, Caroline Laborant caroline.nebel@food.au.dk +4520643071 Lok. 5909-311: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Nielsen, Kai Lønne Adjungeret lektor kai@food.au.dk +4525328166
Nielsen, Kim Flemming Forsøgsmedarbejder kim.nielsen@food.au.dk +4587158339 +4520901995
Nielsen, Line Elgård Ph.d.-studerende len@food.au.dk
Nielsen, Søren Drud-Heydary Postdoc sodn@food.au.dk +4522118823 Lok. 5909-317: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Nissen, Signe Hjerrild Specialestuderende nissen@food.au.dk D20/8850, 2139
Nørretranders, Signe Kontorfunktionær sino@food.au.dk +4523382020 Lok. 5909-111: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Olsen, Asger Jarle Tidligere medarbejder asol@food.au.dk
Ottosen, Carl-Otto Professor MSO coo@food.au.dk +4522903105 Lok. 5908-219: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Ovesen, Sofie Kaas Ph.d.-studerende sofiekaasovesen@food.au.dk
Pedersen, Bente Louise Kontorfunktionær bepe@food.au.dk +4520374214 Lok. 5909-111: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Pedersen, Hanne Lindhard Specialkonsulent hanne.lindhard@food.au.dk +4523826347
Pedersen, Knud Erik Jordbrugstekniker knude.pedersen@food.au.dk +4587158341 +4540528149
Pedersen, Louise Juul Ph.d.-studerende louisejuulp@food.au.dk +4587158003
Peng-Li, Danni Ph.d.-studerende dpl@food.au.dk
Petersen, Karen Koefoed Seniorforsker, Forskergruppeleder karenk.petersen@food.au.dk +4587158336 +4593508520
Poulsen, Katrine Overgaard Ph.d.-studerende katrine.overgaard@food.au.dk +4587154878 +4525149699
Poulsen, Nina Aagaard Lektor nina.poulsen@food.au.dk +4523967003 Lok. 5911-330: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N, 3380
Raak, Norbert Eric Postdoc norbert@food.au.dk +4522119167 Lok. 5909-319: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Rasmussen, Martin Krøyer Adjunkt martink.rasmussen@food.au.dk +4522169390 Lok. 5911-220: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Roin, Natacha Roed Ph.d.-studerende nrr@food.au.dk
Roland, Ida Schwartz Specialestuderende isr@food.au.dk F20/8845, 3385
Röndahl, Eje Mattis Forsøgsmedarbejder emr@food.au.dk +4525396806 Lok. 5908-111: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Saxild, Bjarke Dith Specialestuderende bjarke.saxild@food.au.dk 8850/D20, 2139
Schmidt, Jesper Malling Postdoc jesper@food.au.dk +4541893314 Lok. 5909-315: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Shanmugam, Sindhuja Ph.d.-studerende sindhuja.shanmugam@food.au.dk +4587158316 +4522119174
Sheng, Bulei Ph.d.-studerende bulei@food.au.dk
Spanou, Stella Fundraiser ss@food.au.dk +4593508393 Lok. 5908-313: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Spence, Charles Adjungeret professor charles.spence@psy.ox.ac.uk
Sundekilde, Ulrik Kræmer Tenure Track uksundekilde@food.au.dk +4522479963 Lok. 5911-228: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Sunds, Anne Vuholm Ph.d.-studerende annesunds@food.au.dk +4587157802 +4528576321 F20, 3365
Sørensen, Aase Karin Sekretariatsleder aks@food.au.dk +4587157817 +4523489951 Lok. 5909-117: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Sørensen, Jørn Nygaard Seniorforsker jornn.sorensen@food.au.dk +4520948679 Lok. 5908-325: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Tanambell, Hartono Ph.d.-studerende au655322@food.au.dk
Therkildsen, Margrethe Lektor margrethe.therkildsen@food.au.dk +4522167975 Lok. 5911-224: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Thorgaard Kristensen, Heidi Ph.d.-studerende heidi.thorgaard@food.au.dk +4587157996 D20/8850, 2139
Thøgersen, Rebekka Ph.d.-studerende rebekka.thoegersen@food.au.dk
Tindhof, Christina Laborant ct@food.au.dk +4587168345 D20/8850
Vesterholt, Lasse Jordbrugsteknolog lasse.lillevangvesterholt@food.au.dk +4560936280
Waghmare, Swapnil Gorakh Gæste ph.d.-studerende swapnil@food.au.dk 8850, 2139
Wang, Qian Janice Adjunkt qianjanice.wang@food.au.dk +4522319864 Lok. 5911-128: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Weber, Roland W.S. Adjungeret professor Roland.Weber@lwk-niedersachsen.de
Wieczynska, Justyna Postdoc justyna.wieczynska@food.au.dk Lok. 5908-227: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Wiking, Lars Lektor, Forskergruppeleder lars.wiking@food.au.dk +4522124179 Lok. 5911-324: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Williams, Michelle H. Institutleder mw@food.au.dk +4525170049 Lok. 5908-311: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Würts, Jeanette Specialestuderende jw@food.au.dk F20/8845, 3390/3384
Young, Jette Feveile Lektor, Forskergruppeleder jettef.young@food.au.dk +4522307518 Lok. 5911-222: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N
Young, Niall William George Adjungeret lektor niall.young@food.au.dk F20
Zhou, Rong rong.zhou@food.au.dk Lok. 5908-221: Agro Food Park 48 8200 Aarhus N